Megjelent az idei év legjobban várt co-op kalandja
Az osztott képernyős co-op játékokból számos kiemelkedő darab készült az elmúlt évek során.
Ezek jellemzően olyan játékok, amelyeket kizárólag egy társunkkal együtt tudunk végigvinni, mivel nagyon fontos a csapatmunka, a kommunikáció és az egymásra hangolódás annak érdekében, hogy a teljes történetet láthassuk.
A korábbi években olyan játékokkal találkozhattunk, mint a:
Ezt a listát természetesen folytathatnánk még, mivel rengeteg kiemelkedő alkotás készült.
A Hazelight Studios által fejlesztett játékot nagy esélyesnek tartják a 2025-ös év legjobb co-op kalandjára.
A fejlesztőcsapat számára nem ismeretlen a terep, hiszen először a The Way Out volt az ami berobbantotta őket a köztudatba, majd ezt követte a minden díjat besöprő, azóta is a legjobb co-op játéknak tartott It Takes Two, amely a legnagyobb áttörést hozta a stúdió számára.
A bevált recepten nem is igazán változtattak, így a korábban ismert játékmechanikai elemek és a megoldások ismerősek lehetnek majd a korábbi játékokból.
Ismét duoban tudjuk majd végigvinni a történetet, két hőst kell majd irányítanunk változatos helyszíneken, különböző feladványokat megoldva, amelyekhez lélegzetelállító látványvilág párosul majd.
Főhőseink olyan írónők, akik szeretnék, ha a történeteiket kiadnák egyszer, így kerülnek a Reader Publishing vállalathoz. Itt nem csupán elolvassák az általuk írt történeteket, hanem egy speciális megoldással egy szimuláció keretein belül letöltik a szerzők fejéből a történeteket, majd lemodellezve a letöltötteket, át is élhetik az általuk kreált eseményeket.
A történetek letöltésének és szimulációjának van egy bevett folyamata, így míg a kiolvasás tart, egy mesterséges buborékban, alvó állapotban tartják az alanyokat.
Azt látva viszont, hogy ez miként zajlik, az egyik főszereplőnk meggondolja magát, majd menekülőre fogja a szituációt, de ezzel csupán azt éri el, hogy a másik főszereplő szimulációs buborékjába esik a dulakodás közben.
Így a két főszereplő történetei összekeverednek, kalandunk pedig innen veszi kezdetét.
Mivel a két író, szöges ellentéte egymásnak, így érdekes történetek születnek a két különböző stílusú műből.
A fő történeti szál mellett összesen 12 melléktörténettel is találkozhatunk a játék során, amelyeket nekünk kell felkutatnunk.
Ezek különálló elbeszélések ahol viccesebbnél viccesebb szituációkba kerülhetünk és ha nem vagyunk elég alaposak, akár ki is hagyhatjuk őket, így érdemes mindenhol szétnézni, ha a teljes játékélményt szeretnénk elérni.
Jogosan merülhet fel az a kérdés, hogy ha két ember kell a játékhoz, akkor kétszer kell e megvásárolni azt?
A válasz pedig az, hogy nem. Már az It Takes Two esetén is bevezette a fejlesztő csapat a Friend's Passt, ami annyit jelent, hogy elegendő, ha egy felhasználó rendelkezik a játékkal, a vele együtt játszó társaknak elegendő letölteni a játékot, és simán kapcsolódhatnak egymáshoz.
Ezen felül külön öröm az is, hogy már a platformok közötti akadályok sem állnak fenn, így tehát bármilyen eszközről is játszunk a játékkal, a hozzánk kapcsolódó társunk, bárhonnan csatlakozhat. Azaz ha valaki PC-n játszik, de az ismerősének, csak egy Xbox vagy egy Playstation áll rendelkezésre, ők is egyaránt tudnak játszani velünk.
A megfelelő élmény eléréséhez mindenképp az ajánlott gépigényt érdemes elérni, így egészen biztos, hogy a fejlesztők által megálmodott kalandot élhetjük át.
Nézzük is, hogy mi az ajánlott gépigény a játék futtatásához:
Ajánlott gépigény:
A teljes fantasy élmény átéléséhez a Titan konfigurációnkat ajánljuk neked, így biztosan nem fog csalódás érni:
"Mindenben segítettek és szuper gépem lett!"
"Nagyon elégedett vagyok a Stellar Machines PC-vel. A gép kiválasztásában maximálisan segítőkész volt a kapcsolattartó. A kérésem szerinti alkatrészek kompatibilitásnak utána jártak, elmondták mindennek az előnyét hátrányát. Plusz apró dolgokkal segítettek a számomra ideális konfig létrehozatalában. A gépet teljesen készen adták át, telepített operációs rendszerrel. Az átadásál is számos hasznos infóval láttak el. Lényegében csak a hálózathoz kellett csatlakoztatni a PC-t, valamint a monitort kellett a géppel összekötnöm és azóta szuperül működik minden. "
@Balázs Attila