Megérkezett a középkori szerepjáték legújabb része
A Kingdom Come: Deliverance első része 2018-ban jelent meg a Warhorse Studios fejlesztőcsapatának jóvoltából. A népszerű akció-szerepjáték nyitánya cseppet sem volt zökkenőmentes, de a kezdeti nehézségeket követően egy nagyon tartalmas és jó játék kerekedett belőle.
Az első részben a történet szerint 1403-ban járunk, ahol IV. Vencel király uralkodása idején, Zsigmond király parancsára magyar seregek rohanják le Skalitz városát, amely stratégiailag fontos helyszín volt az ezüstbányái miatt.
Ennek a harcnak egyik túlélője a helyi kovács fia Henry, aki bosszút esküszik szülei halála miatt. Ezt követően ő lesz játékunk főhőse, akivel belevághatunk a kalandba.
A második rész közvetlenül az első rész cselekményének a végét követően veszi fel a fonalat, így összefüggő történetet kapunk a két játékban.
Akció-szerepjáték révén és annak köszönhetően, hogy egy teljesen nyílt világú területet kapunk fő és mellék küldetésekkel teletűzdelve, nagy szerepet kap a játékban a realisztikus megjelenítés az elemekben.
Nézzük is, hogy mi az amire figyelnünk kell a játék során:
Az pedig, hogy miként haladunk a játék során, teljes mértékben ránk van bízva, viszont ami látszik, hogy egy komplex egymásra épülő rendszert sikerült kiépítenie a fejlesztőcsapatnak ismét.
Mindezt természetesen úgy alakították ki, hogy tanulva az első rész hibáiból és figyelve a közönség visszajelzéseire, átdolgozták a harcrendszert és felhasználóbarátabbá tették a felületeket.
A középkori hangulat teljes mértékben adott a játék során és a CryEngine grafikai motornak köszönhetően a megjelenítésre sem lehet panasz.
A városok aprólékos kidolgozottsága mellett, a legelők, erdők, tavak és további területek olyan egyedi tájakat tárnak elénk, amelyekben könnyen elveszhetünk akár több órára is egy lóháton történő barangolás során.
Az utazás során segítségünkre lesz Matt a vadászkopó, aki több dologban is segíthet nekünk, azaz, jelezheti ha valami érdekesnek járunk a közelében, vagy akár azt is ha veszély közeleg.
Ahogy korábban említettük már, a játékban az előrehaladással jobbnál jobb eszközöket szerezhetünk meg, amelyek hasznunkra válnak a harcok során.
Az, hogy miként szerzünk pénzt, azt a döntéseinken múlik, de számos lehetőség közül választhatunk:
Természetesen ez csak pár példa, a lehetőségek viszont nagyon szerteágazóak.
Miközben ezeket a tevékenységeket végezzük, Henry folyamatosan fejlődik, így egyre erősebbek leszünk, jobban tudunk célozni, a meggyőző képességünk is hatékonyabb lesz, ezáltal sokkal élvezetesebbé válik a játék.
Ahhoz, hogy egy ilyen játék megfelelően fusson a gépünkön, elengedhetetlen, hogy egy jó konfigurációval rendelkezzünk.
Az ajánlott gépigény nem feltétlenül igényel túl nagy erőművet, viszont mindenképp érdemes az legjobb megjelenésre törekedni, hogy a megfelelő játékélményt kapjuk.
Nézzük mit várnak el tőlünk, ami mindenképp javasolt egy jó megjelenéshez, emellett Full HD felbontást közepes beállításokat és 60 FPS-t ígér:
Ehhez az általunk forgalmazott konfigurációkból a Callisto összeállításunkat ajánljuk neked:
Amennyiben viszont az ULTRA beállításokra törekszel, ami 2K felbontást ígér 60 FPS-el, vagy akár 4K felbontást 30 FPS-el, ahhoz már erősebb összeállításra lesz szükséged:
Természetesen ebben az esetben is tudunk neked segíteni, mivel az Oberon konfigurációnk teljes mértékben megfelel a leírt feltételeknek, így választ bizalommal, ha zökkenőmentes játékra vágysz a legmagasabb beállítások mellett:
"Mindenben segítettek és szuper gépem lett!"
"Nagyon elégedett vagyok a Stellar Machines PC-vel. A gép kiválasztásában maximálisan segítőkész volt a kapcsolattartó. A kérésem szerinti alkatrészek kompatibilitásnak utána jártak, elmondták mindennek az előnyét hátrányát. Plusz apró dolgokkal segítettek a számomra ideális konfig létrehozatalában. A gépet teljesen készen adták át, telepített operációs rendszerrel. Az átadásál is számos hasznos infóval láttak el. Lényegében csak a hálózathoz kellett csatlakoztatni a PC-t, valamint a monitort kellett a géppel összekötnöm és azóta szuperül működik minden. "
@Balázs Attila